Přejít na obsah
Menu

Procreate Dreams: Začátek nové éry animace na iPadu

1. prosince 2023

Zpět na blog

Procreate Dreams: Начало новой эры анимации на iPad

8. září 2023 představil James Cuda, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Procreate, světu pokročilou animační aplikaci Procreate Dreams, která byla navržena speciálně pro iPad. Tato aplikace, která kombinuje kreslicí nástroje nové generace s vícebodovou časovou osou a možnostmi práce v reálném čase, slibuje zpřístupnit animaci začátečníkům i odborníkům.

 

1. krok vpřed v animaci 2D

Výhodou aplikace Procreate Dreams je schopnost poskytnout všem, od začátečníků až po zkušené profesionály, bezkonkurenční zážitek z animace na iPadu. V kombinaci s jedinečným a uživatelsky přívětivým rozhraním aplikace Procreate nabízí pokročilý střih, dotykovou animaci a editaci po jednotlivých snímcích. Je to víc než jen animační nástroj; je to tvůrčí laboratoř pro budoucí pohádkaře.

 Obrázek #1 PROCREATE.COM

2. Pokračování legendy Procreate

Za posledních deset let změnil Procreate zcela prostředí digitálního umění a zpřístupnil ho ohromujícímu počtu 30 milionů uživatelů. Jejich jedinečná kombinace odvahy, propracovanosti a přístupu k tvůrčím nástrojům zaměřeného na člověka je odlišuje. S aplikací Procreate Dreams jsou připraveni historii zopakovat. Jak říká Cuda: „Dreams není jen o tvorbě filmů nebo animací. Je ztělesněním víry, že s touto aplikací je možné cokoli, i ty nejfantastičtější sny, které se netýkají reality.“

 Obrázek #2 PROCREATE.COM

 

3. Soubor nástrojů pro každého umělce

Ať už jste obyčejný umělec, nebo profesionální ilustrátor, Procreate Dreams vás přivítá celou sadou nástrojů, které jsou nejen inovativní, ale také připomínají oblíbený Procreate. Uživatelé nyní mohou pracovat s bitmapovými projekty s rozlišením až 1 milion × 1 milion pixelů a nekonečným počtem vrstev. Funkce Flipbook, připomínající tradiční animaci založenou na snímcích, slibuje být skutečným hitem. Stávající animátoři Procreate navíc mohou snadno importovat své práce doplněné o hlasový komentář, zvukové efekty a hudební doprovod.

 Obrázky #3 PROCREATE.COM

 

4. Nové pojetí pracovních postupů animace

Procreate Dreams není jen o nových nástrojích, ale o revoluci ve způsobu práce animátorů. Díky kompatibilitě s iPadem mohou uživatelé vytvářet animace kdykoli a kdekoli. Přepracovaná časová osa optimalizovaná pro vícebodové zadávání a Apple Pencil nabízí intuitivní zážitek a její rychlost – jak při navigaci, tak při vykreslování v reálném čase – ji odlišuje i od jejích desktopových protějšků.

 Obrázek #4 PROCREATE.COM

 

Procreate Dreams je popisován jako „kompletní animační studio, které můžete nosit s sebou“ a je plně vybaven tak, aby pomohl umělcům přivést jejich výtvory k životu od prvního dne. A tým Procreate ještě zdaleka neskončil. Mají ambiciózní plány na neustálé vylepšování aplikace Procreate Dreams, aby byla na špičce animačních technologií.

 Obrázky #5 PROCREATE.COM

 

Dozvědět víc můžete u nás na kurzech:

Obrázek titulní z PROCREATE.COM

Témata1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!