Přejít na obsah
Menu

Jak vytvořit kreativní vizitku

20. května 2021

Zpět na blog
95b129770ba2690327fb7c04172e3751

Koluje mezi námi příliš mnoho nudných vizitek. Příliš mnoho kartiček, které neříkají o daném podnikání nic a jsou zapomenutelné. Nudné vizitky mohou být pro podnikání smrtí. Smysl vizitky spočívá v připomenutí příjemci dané osoby nebo společnosti a hodnoty, kterou mu do života mohou přinést. Proto je vytvoření kreativní vizitky pro každého, kdo chce v podnikání uspět velmi důležité. 

Vizitka musí vyprávět příběh o vás, vaší značce a vašich odborných znalostech. Chcete-li tento příběh vyprávět efektivně, vytvořte si jedinečnou vizitku, která zanechá okamžitý dojem. Vizitka by měla odlišit vaši značku od konkurence, připomenout lidem, co děláte, a povzbudit je, aby vás oslovili! Tento návod by vám k tomu měl dopomoci. 🙂

 1. Naplánujete si svůj design

Než se pustíte do navrhování své vizitky, začněte tím, že připravíte návrhy na design. Vaše nápady na vizitky musí odpovídat celkové identitě značky.

2. Využijte šablony

Je mnohem snazší využít profesionálně navržené šablony, které si pak můžete upravit přidáním vlastního textu a návrhu.

Envato Elements má na výběr rozsáhlou knihovnu návrhů profesionálních vizitek. Podívejte se například na vizitku Monta Creative Business Card, která vám nabízí elegantní design, se kterým však můžete dále pracovat. Šablona je plně nastavena pro snadné přizpůsobení v Adobe Photoshopu. Umožňuje vám tak vytvořit jedinečný vlastní vzhled.

 1. Pamatujte na základní principy návrhu

K vytvoření dobře vypadající vizitky nemusíte být profesionálním grafickým designérem. Měli byste se přesto pokusit dodržet některé základní principy designu.

 • vytyčení mřížky
 • vytvoření hierarchie
 • udržování všech prvků úhledně vyrovnaných
 • výběr vhodných písem a velikostí písma 
 • práci s konzistentní paletou barev
 1. Kreativně využijte omezený prostor

Když navrhujete vizitku, nemáte obrovské plátno, se kterým byste mohli pracovat. Obecně se vyrábí v několika standardních velikostech, například 55 x 85 mm.

Ale i v tento omezený prostor můžete využít kreativně. Přemýšlejte o uspořádání klíčových informací poutavým způsobem. 🙂

 1. Klíčové informace

Je snadné se nechat pohltit kreativními nápady na rozvržením vizitky a zapomenout na hlavní účel vizitky: představit klíčové informace potenciálním klientům.

I když je design velmi důležitý, nezapomeňte věnovat pozornost základním informacím, mezi které patří: název, jméno nebo jméno společnosti, pracovní pozice, adresa, telefonní číslo, webová stránka, e-mail a odkazy na sociální média.

 1. Využijte zadní část vizitky

Lidé často nechávají zadní část vizitky prázdnou, ale můžete ji kreativně využít. Použijte ji pro svůj slogan, nabídku, nepředvídatelný citát nebo hezkou ilustraci. 

 1. Ukažte, co děláte

Pokud vytváříte skvělou grafiku, vložte na kartu ukázku. Pokud jste fotograf, vložte svůj nejlepší snímek (například na zadní stranu vizitky). Pomocí vizualizace můžete lidem jednoduše předvést, co děláte.

 1. Experimentujte s typografií

Pokud chcete vytvořit vizitky, které si lidé budou pamatovat, neopomeňte typografii. Elegantní a vhodná typografie je zásadním prvkem dobrého a nezapomenutelného designu.

 1. Zkontrolujte požadavky tiskárny

Každá tiskárna bude obecně chtít, abyste poskytli soubor v určitém formátu a s určitými parametry. I když jsou šablony nastaveny většinou tak, aby byl proces snadný, mějte na paměti, že různé tiskárny po celém světě mají své vlastní požadavky, takže se ujistěte, že jim dáváte přesně to, co potřebují, aby svou práci zvládli správně.

 1. Konečný návrh pečlivě zkontrolujte

Až dokončíte návrh své vizitky, pravděpodobně vytisknete stovky nebo dokonce tisíce kopií. Udělejte si proto čas a pečlivě veškeré uvedené informace projděte. 🙂

Chcete se naučit kromě vizitky vytvořit i další propagační materiály? Přihlaste se na kurz Grafického designu pro začátečníky v Draw Planet! 

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/graficky-design-online-kurz-pro-zacatecniky/

Témata



1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!