Přejít na obsah
Menu

Rady pro začátečníky v oblasti grafického designu

16. prosince 2021

Zpět na blog
krisztian-tabori-IyaNci0CyRk-unsplash

Pokud jste se právě ponořili do velkého, složitého, ale zároveň zajímavého světa grafického designu, je toho hodně, co se můžete naučit.

Pohodlně se usaďte a přečtěte si pár našich tip:

Nespěchejte. Není na škodu být ze začátku pomalý. To je přirozené a nedá se tomu uniknout. Hlavní je vědět, že kvantita neznamená kvalitu. Za půl roku bude Vaše tempo jiné a za rok zase.

Analyzujte práci zkušených designérů, které se vám líbí. Přemýšlejte o tom, jaké je jejich pozadí, jaké jsou hlavní prvky díla, zda se pracovalo se štětcem, jaké použil autor písmo atd. Co byste mohli použít pro vlastní tvorbu?

Pokud se vám líbil design té či oné stránky nebo třeba logo, zkuste udělat něco podobného. Není lepší způsob získání zkušeností než napodobovat styl někoho jiného. Použijte prvk, které jste viděli ve své vlastní práci, transformujte je a přetvořte. To vám umožní ucelit váš individuální styl.

Zůstaňte naladěni na nové produkty. Svět designu se nikdy nezastaví. A pokud se chcete stát vyhledávaným specialistou, pak je důležité držet krok s nejnovějšími inovacemi, studovat je a zapojit je do svého vývoje. Nebojte se zkoušet nové věci!

Začněte kreslit. I když jste nikdy nedrželi tužku v ruce a jste si jisti, že o kreslení nevíte absolutně nic, přesto to zkuste. Věřte mi. Velmi vám to pomůže ve vaší každodenní práci a rozšíří vaše profesní obzory.

Budete si moci dělat makety svých budoucích projektů a sdílet je se zákazníky, místo abyste s nimi zdlouhavě komunikovali. V nepřítomnosti prvku nebo části, kterou potřebujete hotové, si je můžete vytvořit sami.

A konečně vizuální aktivita pomůže rozvíjet vaši kreativitu.

Na všech našich kurzech můžete začít zcela od začátku. Pomůžeme všem – ať už to jsou začátečníci nebo pokročilí. Naši lektoři jsou odborníky v oboru a připraveni pomoci, kdykoliv bude potřeba. Přihlaste se na kurz Grafického designu ještě dnes! https://www.drawplanet.cz/online-kurz/graficky-design-online-kurz-pro-zacatecniky/

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!