Přejít na obsah
Menu

Kam na výstavu v červnu

8. června 2021

Zpět na blog
04_Compassion-Fatigue-Is-Over_Aleksandra-Vajd_et_Anetta-Mona-Chisa_Installation-View_c_Galerie-Rudolfinum_Photo-MartinPolak

Dočkali jsme se znovuotevření muzeí a galerií. Teď je jen otázka – kde a co všechno můžeme, po tak dlouhé přestávce, vidět. Mrkněte na seznam výstav českých a zahraničích umělců, které aktuálně probíhají v Praze a nebo se chystají v nejbližší době otevřít.

Czech Press Photo 2020
29. 4. – 31. 10. 2021
Narodní muzeum

V prostorách národního muzea se uskuteční výstava vítězných a vybraných fotografií 26. ročníku soutěže „Czech Press Photo”, která vyhlásila sedm fotografických kategorií: Aktualita, Reportáž, Každodenní život, Umění a kultura, Sport, Portrét, Člověk a životní prostředí..
Vedle vítězných a vybraných snímků soutěže se můžete těšit i na primátorskou grantovou práci roku 2019 a výběr z výstavy zahraničních porotců, kterými jsou: Joa Klamara, Chrise McGratha a Nicola Thunga.

https://www.nm.cz/

Viktor Pivovarov: Moskevská gotika
14. 5. – 21. 11. 2021
Veletržní palác

Retrospektivní výstavu malíře a ilustrátora Viktora Pivovarova nám představí Národní galerie Praha. K vidění budou Pivovarovy nejvýznamější obrazy, které budou speciálně pro tuto příležitost vypůjčeny z největších ruských muzeí. Kromě jeho raných surrealistických obrazů a konceptuálnějších pláten budou vystaveny i jeho nová díla, která budou k vidění vůbec poprvé.

https://www.ngprague.cz/udalost/3052/viktor-pivovarov-moskevska-gotika

Milan Kunc: Za hranicí představivosti
2. 6. – 31. 7. 2021
Kampus Hybernská – Budova A

Výstava Milana Kunce s názvem Za hranicí představivosti, pojmenovaná podle úryvku z citátu Alberta Einsteina, představuje průřez mnohostrannou prací jedné z nejvýznamnějších osobností soudobého evropského umění.
K vidění budou díla z dob, kdy se objevil na německé scéně, přes léta, kdy úspěšně pracoval v New Yorku, Los Angeles, Římě a Kolíně nad Rýnem, až po jeho nynější polohu, rozvíjenou během jeho patnáctiletého pobytu v Praze.

http://www.kampushybernska.cz/en/campus-hybernska/

MKo-laborace
8. 5. – 26. 8. 2021
Pragovka Gallery

Jako každý druhý rok bude součástí Kolben Open rezidentská výstava – tento rok věnována tématu Ko-laborace. Na rozdíl od angličtiny, kdy jde o označení spolupráce, v češtině má toto slovo rozporuplný význam. Můžeme tak pozorovat prezentaci rozmanitosti a nesourodosti autorských přístupů zúčastněných rezidentů Kolbenky, které nemusí být vždy na stejné vlně.

https://x.pragovka.com/cs/pragovka-gallery

Toyen: Snící rebelka
Pá 11. 6. 2021 19:00
Valdštejnská jízdárna

Přijďte si užít tvorbu a neotřelé životní postoje jedné z nejoriginálších a nejznámějších českých umělkyň 20. století – umělkyně Toyen. Za svojí kariéru se dokázala proslavit i ve Francii, kde od roku 1947 žila. Díky její výrazné tvorbě a neotřelým životním postojům si začíná vzbuzovat pozornost po celém světě – málokde se ale naskytla možnost zhlédnout její díla v celé šíři.

https://www.ngprague.cz/udalost/3049/toyen-snici-rebelka

Mezi kýčem a akademií: Chromolitografie ve službách reklamy a umění
17. 12. 2020 – 5. 9. 2021
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Na této výstavě se můžeme těšit na tiskařskou techniku chromolitografie i s celou škálou jejích projevů. Budou zde vystaveny zejména obrazové plakáty a reklamní tisky, což je oblast, která jejích možností využila nejefektivněji.
Kromě výše zmíněných oblastí budou vystaveny chromolitografické reprodukce malířských děl, edukační a vědecké ilustrace, svaté obrázky a drobné merkantilní tiskoviny. Rozfázovaný tisk na jednotlivých listech a ukázky tiskového rastru nám přiblíží principy této techniky.

https://www.upm.cz/

Compassion Fatigue Is Over
18. 5. – 8. 8. 2021
Galerie Rudolfinum

Další program dramaturgie galerie, nazvané „Rudolfinum_Time-Based“ je výstava Compassion Fatigue Is Over. Série narativních videí a filmů společně s architektonickými intervencemi upoutává pozornost k mnoha klíčovým tématům současnosti. Věnuje se otázkám rasové nesnášenlivosti, pracovního vykořisťování, přehodnocení historických narativů, sexuality, genderu, padlých i znovu nalezených utopií nebo abstraktního myšlení coby nutné podmínky pro jakoukoli racionální soudnost.

https://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/prave-probiha/compassion-fatigue-is-over/

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!