Přejít na obsah
Menu

Jak nakreslit srst?

23. května 2021

Zpět na blog
3cf14f44aedf15ca162fb3ebb9fb55a4

Kreslení srsti není jen tak, proto vám přinášíme pár tipů, jak na to!

Místo toho, abyste kreslili jednotlivé chloupky, soustřeďte se na kožešinu jako na celek. Díky tomu bude snazší a rychlejší srst zobrazit v realistické podobě.

Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba se soustředit je směr růstu srsti. Není potřeba nakreslit všechny chlupy na zvířeti, dokonce není potřeba nakreslit ani jeden jediný. Důležité je správně odhadnout stíny a zobrazit je tužkou.. Zapomeňte tedy na to, abyste kreslili prameny chloupků.

U „flekatého“ zvířete začněte s jemným vykreslením obrysů jednotlivých skvrn, abyste došli správnýh proporcí na těle zvířete.

Vemte si, že třeba kráva na sobě nemá jen černé fleky. Skvrny se většinou liší tónováním. Například světlejší oblasti skvrn jsou tam, kde se světlo odráží od srsti.

V případě krátké kožešiny, která není skvrnitá, stačí pouze stínování tužkou.

Načechranou fluffy kožešinu můžete v některých oblastech skoro vynechat. Chloupky kreslete hlavně v oblastech, kde se zvíře krčí a ohýbá. Ve stínech kreslete malé husté čárky ve tvaru písmene „V“, které naznačují vzhled chloupků.

Chcete-li zobrazit lehkou tenkou vrstvu kožešiny, soustřeďte se, že ji kreslíte přímo na kůži zvířete. Stačí ji jen lehce a rychle stínovat.

Rádi byste začali s kreslením? Nevíte jak začít? Přihlaste se na kurz kresby v Draw Planet. Pod dohledem trpělivého lektora se naučíte například jak správně stínovat, jak zachytit lidské proporce a mnoho dalšího!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/kresba-online-kurz-pro-zacatecniky/

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!