Přejít na obsah
Menu

6 tipů, které Vám pomůžou navrhnout Váš interiér

4. června 2021

Zpět na blog
spacejoy-KSfe2Z4REEM-unsplash

Vytvoření inspirativního interiérového designu, který udělá dobrý dojem na hosty, je něco, co každý majitel domu či bytu chce. Je totiž velice příjemný pocit slyšet hosty, kteří obdivují působivý design interiéru vašeho domova.

Zde je 6 tipů, které vám pomůžou k výše zmíněnému výsledku.

  1. Určete svůj styl

Jak se chcete v prostoru cítit? Tady je trik, který vám pomůže určit váš styl: podívejte se do svého šatníku. Máte raději oblečení na míru nebo volnější a pohodlnější kousky? Tíhnete k určitým barvám nebo vzorům? Další způsob, který vám pomůže určit váš styl je přijít na klíčová slova, která definují, jak se chcete v prostoru cítit. Tradiční, formální, elegantní? Hravý, vtipný, příjemný? Monochromatický, efektivní, moderní?

Zamyslete se nad designovými inspiracemi z různých situací, které jste zažili. Vzpomeňte si na hotel, ve kterém jste byli ubytovaní a cítili jste se v něm nad míru komfortně, nebo na restauraci, ve které jste stolovali a která na vás obzvláště zapůsobila. Možná to byl minimalistický interiér z vaší cesty do Japonska nebo klubový bar v New Yorku vybavený opotřebovanými koženými židlemi.

  1. Zjistěte, co se vám nelíbí

Pro lidi je mnohem snažší vyjádřit to, co se jim nelíbí. Umístěním věcí, které se vám nelíbí, do pomyslné rovnice může pomoci některé věci eliminovat a zaměřit se na jiné. Například nějaký vzor vám může připomínat špatnou vzpomínku z dětství, kterou si nechcete připomínat ve svém vlastním domě. Stejně tak může určitá barva evokovat pocity z minulého designového trendu, kterého jste již přehlceni. Tyto vzpomínky a reakce jsou velmi osobní a individuální, ale také definují náš osobní vkus.

  1. Zamyslete se nad vyplněním prostoru

Prostorové plánování hraje velkou roli v tom, jaký pocit vám místnost navazuje. Lidé často používají příliš velký nebo příliš malý nábytek pro daný prostor. Vyberte si nábytek, na který skutečně máte prostor. Přemýšlejte o rovnováze prostoru. U větších místností zvažte vytvoření zón pro různé aktivity: posezení, které slouží ke konverzaci; další oblast pro sledování televize; pracovní prostor se stolem pro projekty nebo hry. Přemýšlejte o vizuální váze a rozložení, abyste prostor vyrovnali. Proporce a měřítko jsou klíčem k jakémukoli designu.

  1. Zaměřte se nad správnou barvu

Výběr barvy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které při vytváření designu děláte. Správné volby barev harmonicky propojují prostory. Dívejte se na dům jako na celek. Pokud vymalujete jednu místnost samostatně, riskujete vytvoření nesouvislých místností. Vezměte v úvahu, jak barvy ovlivňují naši náladu. Některé barvy způsobují, že se lidé cítí šťastní, klidní a nebo rozrušení. 

Také zvažte vyzkoušení barev v reálu na stěnách. Pozorujte je v přirozeném světle, v ranním světle a v noci. Barvy typu go-to, které dobře fungovala pro jeden projekt, často nebude fungovat pro jiný. Co by mohlo fungovat doma u vašeho přítele, nemusí fungovat u vás doma. Vzorky v obchodě s barvami jsou užitečným výchozím bodem, ale to, co vypadá dobře na papíře, se nemusí správně promítnout do vašeho interiéru. U bílých barev vyzkoušejte na zdi hrst různých odstínů a věnujte zvláštní pozornost podtónům. Mohou mít nádech růžové, modré nebo žluté. Vnější okolí silně ovlivňuje teplotu světla. Vegetace a obloha mohou vytvářet odlesky zelené a modré na vašich vnitřních stěnách.

  1. Kombinujte vysoké a nízké ceny

Rodokmen nemusí nutně znamenat lepší výsledek (ať už se jedná o umění, nábytek nebo psy). Zvažte „neznámého“ umělce nebo designéra a nakupujte na základě tvaru, pohodlí a způsobu, jakým umění nebo nábytek funguje pro vás a vaše potřeby. Nejpokornější předměty mohou mít nejvíce duše a být tou nejkrásnější věcí v místnosti. Nebojte se kombinovat vysoké a nízké ceny. Ne všechno musí být vzácné, aby to bylo důležité. 

  1. Začněte od základu

Design může být ohromující. Lidé často chtějí vědět, kde přesně začít. Pro každou místnost se obvykle doporučuje začít od základu: Rozhodněte se o podlahové krytině. Nezáleží na tom, zda máte podlahy z tvrdého dřeva, koberce, dlaždice, kamene nebo koberec od stěny ke stěně. Nejprve přemýšlejte o své podlaze, která bude diktovat, jak budou v prostoru vrstveny další kusy nábytku a doplňků. Pokud zvolíte neutrální tón nebo přírodní vlákno bez velkého vzoru nebo barvy, máte více možností s barvami nebo čalouněním vašeho nábytku. Pokud začnete se starožitným kobercem, můžete si z něj vzít barvy a formulovat tak paletu barev, kterou použijete pro jiné věci. Je důležité plánovat tyto věci v tandemu, jinak skončíte s cirkusovým efektem: děje se příliš mnoho věcí, aniž by prostor jako celek fungoval unisono. 

Začněte s kurzem interiérového designu bytů právě teď a vytvořte si interiér snů!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/kurz-design-interieru-online-bytovy/

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!