Přejít na obsah
Menu

10 nezbytných instagramových tipů

5. října 2021

Zpět na blog
jodie-cook-pqt5JEKRJaw-unsplash

Díky těmto správným typům přeměníte svůj Instagram v aktivní prostředí. Instagram již není pouze aplikací pro sdílení obrázků, vyvinul se z něj nesmírně užitečný nástroj, který umožňuje kreativním lidem z různých oborů předvést svou práci potenciálně velkému publiku.

Pochopení toho, jak správně využít rostoucí popularitu Instagramu a zapojení se do této stále rostoucí komunity, může umělcům a ilustrátorům  vynést nemalé dividendy. Čím větší publikum, tím větší výhody. Avšak pouhé sbírání “Likes” již nestačí, zejména proto, že Instagram jejich možnost přiřazení postupně vypíná.

Rostoucí instagramová angažovanost vyžaduje bystré oko, zajímavý pohled na věc a skutečnou vášeň pro to, co děláte (a samozřejmě jednoduché triky, jako je například změna písma ve vašem profilovém popisku). Pro ty, kteří nemají dostatek času, naštěstí Instagram nezabere tolik plánování.

Několik kreativních profesionálů, se s vámi podělí o své nejlepší rady ohledně budování a udržování publika na Instagramu. Přečtěte si jejich základní tipy a triky. 🙂

  1. Sdílejte své pracovní postupy

Animační studio Animade ve východním Londýně má 148 tis. sledujících a používá Instagram převážně jako platformu ke sdílení části práce, na kterou je tým nejvíce hrdý, a také ke sdílení informací o tom, jak věci vytvářejí. „Je to místo, kde můžeme předvést svou lásku k řemeslu, sdílet znalosti a vyzkoušet některé z našich menších, podivnějších experimentů,“ říká Amy Egan, vedoucí marketingu.

Animade zveřejňuje mix projektů práce s klienty a hotových animací. Často sdílí nedokončenou práci nebo práci za scénami, které by podle týmu mohly být zajímavé. To zahrnuje i animované ukázky toho, jak byl konkrétní kus vytvořen, které se ukázaly jako velmi populární.

„Měli jsme klienty, kteří se s námi spojili ihned poté, co viděli konkrétní příspěvek na Instagramu”

Snažíme se zveřejňovat příspěvky tak často, jak je to jen možné, abychom se vyhnuli nepříjemným okamžikům ticha, kdy se na našem instagramovém profilu nic neděje.”

  1. Vyberte klíčová témata a držte se jich

Ilustrátorka Rosi Tooth, která má kolem 9 tis. sledujících, doporučuje dodržovat několik jednoduchých pravidel. Konzistence témat je pro ni klíčová zejména kvůli vybudování publika, které ji bude nadále sledovat. „Interakce a porozumění vašemu publiku, důsledné vytváření obsahu, který je v souladu s vaším charakterem a hlavně práce, kterou milujete,“ vysvětluje. „Pro mě je skvělý účet účet především autentický; Příspěvky, které mají nejen jedinečné styly, ale také umělce charakterizují“.

  1. Vytvořte si svůj vlastní prostor

Od roku 2011, kdy se Timo Kuilder-ilustrátor z Amsterdamu přihlásil na Instagram, nasbíral více než 32tis. následovníků. Vytvořil si na Instagramu stabilní prostředí pro své postavy. 

„Instagram jsem začal používat spíše jako skicák Jednou za čas sdílím tisky, práci v procesu nebo časosběrná videa”. Kuilder říká, že klíčem k úspěchu je se hlavně pracemi bavit. ”Sdílím spoustu stylových anket a malých nápadů nebo náčrtů. Instagram se stal náhledem do mého skicáku. Prostě si vytvořte svůj vlastní prostor, svou soukromou galerií, kde vám nikdo nebude říkat, co  a jak máte dělat.”

Japonský umělec Hisham Akika Bharooch, se pyšní s více než 96 tis. sledujícími. „Všechno, co dělám je, že jsem skutečný.“ Vše je prostě můj vlastní styl a lidé to oceňují.“

  1. Nepřehánějte stylizaci příspěvků

Umělec Bharoocha pracuje především na kolážích, nástěnných malbách, instalacích a hudební performance. „Příspěvky zveřejňuji v době, kdy mám pocit, že většina lidí je na svých zařízeních.“ To je obvykle kolem polední přestávky, večer po práci a o víkendu dopoledne.

„Moje strategie je jen umocnit věci, které miluji. Neřekl bych, že moje příspěvky jsou nějakým způsobem záměrné, jsou pouze odrazem mě samotného.

Také dodává, že někteří lidé si příliš zakládají na extrémní stylizaci příspěvků. „Je mnoho lidí, kteří se bojí, že nedostanou dostatek lajků.“ Pokud se vám to líbí a něco to pro Vás znamená, zveřejněte to. Velmi stylizované příspěvky mě osobně nudí.”

  1. Experimentujte s aplikacemi

Kreativcům, kteří chtějí vytvořit ucelený dojem svého Instagramového účtu, pomáhají například aplikace na úpravu obrázků udržovat konzistentní paletu barev na fotografiích.  Těchto aplikací využívá i Daisy Emersonová, která má více než 23 tis. sledujících. „Jsem velmi obezřetná v tom, co zveřejním. Obrázky upravuji tak, aby byly v souladu se zbytkem publikovaných prací.

  1. Najděte svou zvláštnost

„Přemýšlejte o tom, co děláte jinak,“ říká Egan. „Není to něco, co jsme plánovali, ale všimli jsme si, že některé z našich přirozeně podivnějších projektů přitahují více pozornosti. Příkladem je Ricardův příspěvek “Zalévání rostlin”, ve kterém zvláštní charakter, vyživuje rostlinu v nějaké high-tech křeččí kleci“ s nečekaným zvratem. Video bylo přehráno 2,2 milionkrát a získalo 480 komentářů.

  1. Budujte svou komunitu

Pokud se opravdu snažíte rozšířit své publikum, vyplatí se investovat čas do skutečných konverzací, říká Bharoca. Komunikace s lidmi, kterými jste inspirováni a s kterými cítíte spojení, způsobí větší angažovanost na vašem vlastním Instagramu. 

„Dělám to proto, že chci, aby lidé věděli, zda se mi jejich práce opravdu líbí“ říká  Bharoca. „Lidé se často podívají na vaši práci a rozhodnou se, zda chtějí sledovat váš účet na základě vašich interakcí s nimi. Lidé, kteří se konverzacemi nezabývají působí sobecky.” dodává.

  1. Vyhněte se zdlouhavým popiskům

Obsah Instagramu studia Animade odráží vášeň a energii studia. „Naším cílem je především otevřenost. Sdílením detailních procesů práce a experimentů. A nejen pro lidi z oboru; například naše edukační videa jsou zaměřena na dekódování žargonu animace pro širší publikum způsobem, který je zábavný a poutavý. Necháváme práci mluvit za sebe a vyhýbáme se zdlouhavým popisům. “

  1. Přidejte hodnotu

Kromě své úspěšné umělecké praxe buduje svou komunitu na Instagramu Hom tím, že sdílí rady a představy o oboru, a provádí týdenní výzvu „Hom-work“. Zve tak umělce a ilustrátory, aby se zúčastnili a vytvořili dílo v reakci na téma, které vybrala.

„Skvělý instagramový účet je něco, co přináší hodnotu a zůstává konzistentní. Znamená to, že ten, kdo tě sleduje, s jistotou ví, co může očekávat,“  konstatuje Hom. 

  1. Najděte rovnováhu

Spoléhat se na propagaci své práce pouze na sociálních sítích není bez rizika. Navzdory jejímu úspěchu, Hom nesouhlasí s tím, že by Instagram byl nezbytný pro její design. „Instagram je jen jedna z možností, jak sdílet své portfolio a pracovat. Nemyslím si, že je to jediná možnost, a nemyslím si, že by to měli takto vnímat začínající ilustrátoři a návrháři, “přiznává. „Na konci dne je důležitější vaše portfolio, pohled na věc a osobnost. Instagram je jen zprostředkovatel.”

Sociální platformy přicházejí a odcházejí. „Myslím, že pokud jako vizuální umělec / ilustrátor zjistíte, kdo jste a co vás nadchne, povede se vám na jakékoli sociální platformě dobře.“ dodává Hom. „Začala jsem na Tumblru asi před sedmi lety, ale od té doby už to není, co bývalo. Zatímco Instagram je nyní ta velká věc, kdo ví, co budeme dělat za dalších sedm let.“ To nejlepší, co můžete udělat je, soustředit se na rozvoj své práce a svého osobního stylu“, dodává Hom.

 

Témata1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!