Přejít na obsah
Menu

Sochy a busty z voskovek od Herba Williamse naráží na klimatické změny

27. dubna 2021

Zpět na blog
williams-4-960×805@2x

Herb Williams svými díly upozorňuje ožehavé problémy dnešní doby, třeba nekontrolovatelné požáry, hurikány nebo nedostatek surovin, skrze nečekané hravé médium. Umělec z Nashvillu používá ke svým bustám a sochám nespočetné množství voskovek a vystavuje tak všudypřítomnou dětskou hračku a zároveň adresuje problémy dnešní doby. 

Už před 10 lety vytvořil sochu k připomínání požárů v Texasu a dále pokračuje ve vyobrazování podobných témat. Sám říká: “ Tyto epické katastrofy jsou člověkem mnohy nepředvídatelné a neovladatelné, stejně jako současná pandemie, a tak vytvářím díla, která mohou dětem ukázat problémy, kterým čelíme.”

Jeho První oheň tak byl doplněn o Tři grácie změn klimatu , trio figurativních skulptur připomínajících Venuši milskou s pohledem požárů, tání ledovců a odlesňování. V jedné ze soch šlehají plameny přímo z těla, další je přepůlené a ukazuje letokruhy jako je tomu při kácení stromů. 

Williams momentálně pracuje na šesti dalších dílech, která budou k vidění na letišti v Atlantě a současně je kurátorem v nashvillské Rymer Gallery, kde můžete najít více jeho děl. 

Co byste z voskovek vysochali Vy? 

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!