Přejít na obsah
Menu

7 nejčastějších chyb kaligrafů

20. července 2021

Zpět na blog
muhammad-haikal-sjukri-rvbd2namR7U-unsplash

Chybami se člověk učí, nicméně existuje šance jim jednoduše předejít s radami od ostatních.

Podívejte se na 7 nejčastějších chyb kaligrafů. Možná jednu z uvedených chyb děláte a příště se jí můžete úspěšně vyvarovat! 🙂

  1. Podceňujete svou vlastní práci

Není žádný důvod, proč si za svou práci říkat málo peněz. Není ostuda vydělávat na tom, co vás baví! Představte si, že tvorba obálky s kaligrafickým motivem trvá 10-15 minut. Rozpočítejte si to na hodiny, dny,… Pokud cenu za obálku nastavíte velmi nízko, tak si i málo vyděláte.

  1. Během tvorby zakázky neposíláte fotografie klientovi

Snažte se posílat klientovi fotografie postupem vaší práce. Může se stát, že bude zadání ještě aktualizovat. Vy si tak ušetříte spoustu práce, zakázka bude perfektní a klient bude spokojený.

  1. Prodáváte práci s prvky, které jsou chráněny autorskými právy

Dejte si pozor na citace, často bývají chráněny autorskými právy a k jejich prodeji je třeba vydavatele. Nenechte se ukonejšit, že to takhle dělá každý. Můžete se takto jednoduše dostat do křížku s právníky.

  1. Klientovi neposíláte skici

Uvědomte si, že jen psaná komunikace nestačí. Slova vizuální efekt nenahradí. Můžete strávit spoustu času domlouvání se a stačit to nebude. Zjednodušte si práci a ušetřete čas obou stranám a posílejte návrhy.

  1. Komplikujete projekty

Buďte struční a srozumitelní. Nekomplikujte klientovi výběr a snažte se mu zúžit možnosti. Je potřeba se vcítit do klienta a poznat jaký očekává výsledek. Komunikujte s nim, ale nežádejte je, aby za vás učinili všechna rozhodnutí – jste profesionál.

  1. Nepracujete přímo s klientem, ale se zástupcem. Například se svatebním manažerem.

Může se Vám stát, že svatební manažer nebude chtít, abyste byli v přímém styku s klientem. To odmítněte. Je potřeba si s klientem pohovořit a poznat jeho potřeby. 

  1. Nenastavili jste si pracovní dobu

Pokud pracujete na volné noze, musíte být schopni spravovat svůj čas. Nenechte se rušit od domácích prací a vyhraďte si čas jen pro práci. Abyste byli úspěšní, je potřeba, abyste pracovali ve stejném tempu jako v kanceláři. Ujistěte se, že máte každý den dost času na splnění povinností. Práce na volné noze má výhody časové flexibility, ale je potřeba si nastavit režim.

Chybovat je lidské, nebojte se chybovat. 🙂 Věříme, že vám příspěvek pomůže se některých zbytečných chyb vyvarovat. Z jakých chyb jste se v tvorbě ponaučili? Podělte se s námi do komentářů! 🙂 

Přihlaste se do kurzu moderní kaligrafii a letteringu v Draw Planet: https://www.drawplanet.cz/kurz/moderni-kaligrafie-lettering/

 

 

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!