Přejít na obsah
Menu

Jak vznikají nové kurzy v Draw Planet?

8. září 2020

Zpět na blog
DSC_0563

Draw Planet funguje v oblasti poskytování kurzů již přes 6 let. Průběžně se snažíme zlepšovat, vymýšlet nové kurzy, zkoušet nové techniky a nacházet zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem a hlavně skvělým pocitem!

Samotný vznik nového kurzu má několik fází, které se vám pokusíme v pár odstavcích přiblížit.:)

  1. Impuls od studentů

První fází, díky které nový kurz vznikne je samotný impuls od studentů nebo nových zájemců o kurz. Nasloucháme tedy účastníkům kurzů a novým požadavkům od zájemců o kurzy. Nápady a žádosti shromažďujeme a na základě toho se rozhodujeme, jaký kurz nám chybí a zda by byl vhodný do našeho portfolia. 🙂 Rozhodování a výběr kurzu provádí celý tým Draw Planet na základě anket a společné diskuze. V poslední době díky těmto impulsům vznikl například skvělý kurz IPad ilustrace a kurz Skicování lidí.

  1. Proces sestavování programu kurzu

Program kurzu mají na starosti samotní lektoři nebo naši externí odborníci. Při procesu sestavování programu nového kurzu je především důležité dbát na správné řazení jednotlivých lekcí. Postupovat pomalu krok po kroku od naprostých základů, abychom potenciální účastníky nevyděsili již v prvních lekcích a vše zvládali s přehledem a úsměvem. 🙂 Je to trošku alchymie, ale za ta léta se s tím již umíme úspěšně vypořádat.

U výtvarných kurzů například pro postupný pokrok zařazujeme kresbu a malbu dle předloh. Někdy se setkáme s tvrzením, že tvorba dle předloh není užitečná. Opak je však pravdou. Pro správné vedení a trénink je tvorba dle předloh nejvhodnější. Připravuje také na samotnou vlastní tvorbu.

  1. Výběr lektora

Pro daný kurz pečlivě vybíráme vhodného profesionálního lektora. Sám lektor nového kurzu se v některých případech podílí na přípravě programu kurzu. 

  1. Propagace kurzu

Do již běžících kurzů řadíme určitá zadání z nových kurzů a naše profesionální fotografka následně výsledky zdokumentuje. Potom přichází na řadu reklamní propagace, kterou si taktéž připravujeme sami, příspěvky na Instagram a Facebook. Nově sestavený kurz samozřejmě v neposlední řadě vypisujeme na náš web!

Vznik nového kurzu je proces na několik měsíců, rozhodně však za úsměv a spokojenost našich studentů stojí! Přesvědčte se sami a přihlaste se na některý z našich skvělých nových kurzů! https://www.drawplanet.cz/kurz/1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!