Go to

Workshop akvarelové pohlednice 2015

4. January 2016

Back to blog
Vanocni-pohlednice-akvarel-1

Dne 13. 12. 2015 proběhl v ateliérech Draw Planet workshop „Akvarelové pohlednice“. Jak sám název napovídá, účastníci si mohli vytvořit pohlednice, které většinou byly vánoční tématiky, aby jimi obdarovali své blízké.

Vanocni-pohlednice-akvarel-4

Používal se akvarel, což je nenáročná technika, kterou většina z nás zná pod názvem „vodovky“. Nicméně akvarelu se v poslední době dostává větší a větší pozornosti a z kdysi podceňované techniky, která sloužila pouze jako přechod mezi kresbou a olejomalbou, se stává rovnocenná umělecká disciplína.

Vanocni-pohlednice-akvarel-1

My jsme si tohoto postupu vědomi a nejen, že v Draw Planet pořádáme spoustu workshopů využívajících tuto techniku, ale máme i přímo kurzy věnované akvarelu pro začátečníky!

Workshop s pohlednicemi dopadl skvěle a pod vedením lektora Sergeje, který má s akvarelem letité zkušenosti, nebylo ani co pokazit! Účastníci si nejen domů odnášeli svůj vlastnoruční originál, ale zároveň jsme jim jejich práce zdigitalizovali a s drobnou pomocí Photoshopu jsme pro účastníky vytvořili sadu pohlednic ve standardním formátu, které mohou zaslat přátelům i rodině.

Snad se Vám workshop líbil jak nám! Těšíme se příště!

Vanocni-pohlednice-akvarel-7

Vanocni-pohlednice-akvarel-6

Vanocni-pohlednice-akvarel-5

Vanocni-pohlednice-akvarel-2

Akvarelove-pohlednice-15

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

Our newsletter!