Přejít na obsah
Menu

Kurz knižní dětské ilustrace v iPad Procreate

DSC_1421 nn
X2fhtP5A4TA
IMG_0372
IMG_0371
DSC_0364
IMG_0373
DSC_0122
IMG_0369
DSC_0454
UkYjrE-BWy0
zHyMpiGW6l0
IMG_0374
DSC_0143
9
DSC_0538
DSC_0449
little prince
IMG_0367
DSC_1386
IMG_0370
DSC_0322
WMMLMXRLcRE
DSC_1371
nNx8WrVie58
QncyCfkq6jc
Isu8Dy96mbA
cKxzGeYIZO8
5cnUT2GuWVU
2AlGQTn7DmQ
10
DSC_0356
0O54WeJg6_s
DSC_0121
DSC_1410
DSC_0432
DSC_0433
h_OEPLkdi24
DSC_0532
DSC_1376
DSC_0536
Untitled_Artwork (2)
DSC_1380
IMG_0366

Kurz knižní dětské ilustrace v iPad Procreate

Láká vás ilustrace knih a chtěli byste je malovat digitálně? Chcete tvořit pohodlně kdykoli a kdekoli? Naučte se s námi pracovat na iPadu v Procreate! Vše potřebné Vám zapůjčíme.

DSC_1421 nn
X2fhtP5A4TA
IMG_0372
IMG_0371
DSC_0364
IMG_0373
DSC_0122
IMG_0369
DSC_0454
UkYjrE-BWy0
zHyMpiGW6l0
IMG_0374
DSC_0143
9
DSC_0538
DSC_0449
little prince
IMG_0367
DSC_1386
IMG_0370
DSC_0322
WMMLMXRLcRE
DSC_1371
nNx8WrVie58
QncyCfkq6jc
Isu8Dy96mbA
cKxzGeYIZO8
5cnUT2GuWVU
2AlGQTn7DmQ
10
DSC_0356
0O54WeJg6_s
DSC_0121
DSC_1410
DSC_0432
DSC_0433
h_OEPLkdi24
DSC_0532
DSC_1376
DSC_0536
Untitled_Artwork (2)
DSC_1380
IMG_0366

Láká vás ilustrace knih a chtěli byste je malovat digitálně? Chcete tvořit pohodlně kdykoli a kdekoli? Naučte se s námi pracovat na iPadu v Procreate! Vše potřebné Vám zapůjčíme.

Kurz knižní dětské ilustrace v iPad Procreate

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Možnost zapůjčení vybavení na kurz

Zajímáte se o ilustraci a chcete se naučit tvořit tím nejmodernějším způsobem? Rádi byste malovali ilustrace pro vlastní knižní díla i jako začátečníci? Dejte prostor vlastní kreativitě a začněte tvořit digitálně na iPadu v Procreate!

Zajímáte se převážně o knižní ilustraci a chcete se naučit tvořit tím nejmodernějším způsobem? V našich krásných ateliérech si ukážeme základní nástroje Procreate a procvičíme si je na kresbě jednoduchých flat předmětů. Vysvětlíme si také vytváření textur na tvorbě botanické ilustrace. Zaměříme se na objem a světlo v ilustracích a nakreslíme si zlatou kouli. Nebude chybět ani práce s vrstvami a nástrojem Airbrush. Podle předlohy si nakreslíme vtipná zvířata v realistickém stylu a poté se vrhneme třeba na stylizaci portrétu – zaměříme se na proporce, obrysy a metody jeho stylizace. Pochopíte, jak se krok po kroku tvoří ilustrace. S Procreate na iPadu Vám to půjde skvěle! Předchozí zkušenosti s iPadem ani s Procreate nejsou potřeba, vše Vám vysvětlíme od základů. A nebojte, iPad Vám na kurz rádi zapůjčíme.

Vrhněte se na ilustraci v Procreate s těmi nejlepšími lektory! V prostředí Draw Planet si lekce užijete a třeba si odnesete základy pro svou budoucí profesi. V průběhu kurzu Vás lektor provede skvěle propracovaným programem a naučí Vás vše od úplných základů až k pokročilejším technikám. Všechno hravě zvládnete a vytvoříte díla, na která budete moci být náležitě pyšní!
Dělejte vlastní ilustrace moderní cestou v kavárně, letadle nebo ve vlaku, zkrátka kdekoli Vás napadne. Jakmile dostanete nápad a chuť tvořit, jednoduše vezmete iPad a začnete kreslit! Vrhněte se na ilustraci v Procreate s těmi nejlepšími lektory! V inspirativních ateliérech Draw Planet si lekce užijete a třeba si odnesete základy pro svou budoucí profesi. 

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Budeme Vám pomáhat s každým krokem
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Kurz má 10 lekcí + 1 bonusovou na konci kurzu
  • Každá lekce má 3 hodiny. Celkem 33 hodiny skvělé výuky
  • Cena kurzu je 5600 Kč
  • V přepočtu jen 170 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Máme báječné prostředí a přátelské a profesionální lektory. Dorazte k nám, těšíme se!

DSC_1418
DSC_0364
IMG_0368
DSC_0531
IMG_0366

Lektoři

Satine

Její komiksy jsou prostě boží. Jsme překvapeni, že ještě nepracuje pro Marvel. Možná pro ni není jejich nabídka to pravé. Satine vytváří nejen postavy, ale celé unikátní fascinující světy. Je naprosto úžasná a jako lektor je perfektní. Jsme šťastní, že v ateliérech Draw Planet bude vyučovat kurzy tvorby komiksu právě ona.

Anastasia

Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafičkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a cestování. Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. . Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. V Draw Planet vyučuje počítačovou grafiku, ilustrátorství, kaligrafii a přípravu k talentovým zkouškám.

Anna A

Akvarel, kaligrafie a scénografie – to vše je Aniččinou parketou. Po vystudování akademické klasické kresby se Anna rozhodla věnovat propojení akvarelu a scénografie. Nyní, čerstvě po dokončení magisterského studia, je její tvorba hluboce propojena s filmem a stala se nedílnou součástí mnoha různých produkcí kin. Tato velmi milá, vstřícná a usměvavá lektorka ochotně radí a pomáhá všem svým studentům. Na každou lekci je perfektně připravená a během výuky se snaží předat maximum svých znalostí a zkušeností, aby si z jejích kurzů odnesli studenti co nejvíce.

Více o kurzu

Na kurzu ilustrace na iPadu v Procreate se naučíte používat skvělý nástroj všech moderních umělců. Pokud Vás láká digitální ilustrace jste na správném místě! Nejdříve si na jednoduchých tvarech vysvětlíme, jak kreslení v Procreate funguje. Osvojíme si základní nástroje, budeme šrafovat, stínovat, pochopíme teorii světla a stínu. Postupně zvládneme úžasný portrét. Nakonec si vytvoříme i knižní obal a dvojstránku. 

Šikovný a milý lektor vždy vysvětlí postupy krok po kroku a odpoví na všechny Vaše dotazy. Procvičíme si stylizace a vytvoříme parádní skici! Můžete se těšit na krásné ilustrace botaniky, zvířat a vrhneme se i na kouzelnou krajinu. I jako úplný začátečníky se s námi můžete stát skvělým ilustrátorem!

Přijďte s námi tvořit, odpočiňte si od každodenních starostí a užijte si kreativitu!

Program kurzu

1

1. lekce
Seznamování s programem Procreate.
Společně vytvoříme vlastní štětce. Naučíme se importovat obrázky a fotografie a jak na distribuci obrázků ve skupinách. Vytvoříme první jednoduchou barevnou flat ilustraci.

2

2. lekce
Vrhneme se na práci s paletou a texturami.
Vysvětlíme si jak vytvořit paletu pro ilustraci, druhy kompozic a nakreslíme si krásnou flat botanickou ilustraci.

3

3. lekce
Objem a světlo v ilustraci.
Namalujeme zlatou kouli, přidáme jí objem, namalujeme stíny a odlesky. Naučíme se používat vrstvy a nástroj Airbrush.
Kreslíme vtipná zvířata podle předlohy.

4

4. lekce
Stylizace a ilustrace portrétu.
Ukážeme si několik možností stylizace portétu. Probereme si, jak na proporce obličeje a metody jeho stylizace.

5 6

5.-6. lekce
Koláž, stylizace člověka. Kompozice.
Naučíme se kopírovat objekty a vrhneme se na obrázek s více
detaily a naučíme se, jak to všechno umístit na pracovní ploše. Vytvoříme kombinaci různých fotek do koláží a poté podle toho budeme malovat.

7

7. lekce
Komerční ilustrace + font.
Vysvětlíme si co je komerční ilustrace a jak na ní. Naučíme se
pracovat s fonty a kombinovat je.

8

8. lekce
Ilustrace krajiny.
Naučíme se metody stylizace krajiny v Procreate a vytvoříme pohádkovou krajinu.

9

9.lekce
Knižní obálka.
Ukážeme si různé typy knižních obálek. Vysvětlíme si základní
postup pro návrh a tvorbu přebalů a vytvoříme si vlastní.

10 11

10. - 11. Lekce
Knižní dvojstránka.
Zopakujeme základy pro tvorbu knižní ilustrace a vytvoříme vlastní dvojstránku.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Adresa Draw Planet je Sokolovská 131/86, Praha 8, Karlín. Hned na zastávce Křižíkova (metro, tramvaj). Nacházíme se v budově Zirkon, ve 3. patře. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Ilustrace-1-45