Přejít na obsah
Menu

Adobe InDesign. Propagační materiály, časopisy, knihy

Free_A4_Brochure_Mockup_05
indesign35
фотка3
Hot_cocoa_05
DSC_0595
DSC_0562
indesign37
фотка4
фотка2
indesign34
DSC_0589
indesign29
MockUp_Cover_Vogue_03
DSC_0549
DSC_0353
Double_Vertical_2
indesign41
DSC_0344
indesign39
indesign27
Hot_cocoa_01
indesign30
фотка5
indesign19
MockUp_Interior_Magazin_03
DSC_0343
indesign21
indesign26
indesign16
indesign9
фотка1
Thick_Book_Mockup_OK_6
Poster02
Opened_Top
Mockup_Cover_cookbook_02
Mockup_Cestovani_magazin04
Poster04
Free Packaging Medicine Box Mockup
Double_Vertical_4
MockUp_Magazine02_05

Adobe InDesign. Propagační materiály, časopisy, knihy

Na kurzu společně zvládneme krok po kroku základy grafiky propagačních materiálů, časopisů a knih v Adobe InDesign.

Free_A4_Brochure_Mockup_05
indesign35
фотка3
Hot_cocoa_05
DSC_0595
DSC_0562
indesign37
фотка4
фотка2
indesign34
DSC_0589
indesign29
MockUp_Cover_Vogue_03
DSC_0549
DSC_0353
Double_Vertical_2
indesign41
DSC_0344
indesign39
indesign27
Hot_cocoa_01
indesign30
фотка5
indesign19
MockUp_Interior_Magazin_03
DSC_0343
indesign21
indesign26
indesign16
indesign9
фотка1
Thick_Book_Mockup_OK_6
Poster02
Opened_Top
Mockup_Cover_cookbook_02
Mockup_Cestovani_magazin04
Poster04
Free Packaging Medicine Box Mockup
Double_Vertical_4
MockUp_Magazine02_05

Na kurzu společně zvládneme krok po kroku základy grafiky propagačních materiálů, časopisů a knih v Adobe InDesign.

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Možnost zapůjčení vybavení na kurz

Láká vás vytvářet časopisy, sázet krásné knihy a podílet se na vzniku vizuálních identit? 

Rádi byste byli autorem vynikajících grafických materiálů? Pak je tento kurz Draw Planet právě pro vás! InDesign je univerzální nástroj, který je populární na celém světě pro tvorbu tiskové grafiky a mnoho dalšího. Na tomto kurzu pro začátečníky se naučíme používat základní nástroje a rozhraní pracovní plochy. Vysvětlíme, jak si osvojit Adobe InDesign. Také si krok po kroku ukážeme práci s textem a barvami, od jednoduššího kavárenského letáku se dostaneme až k tvorbě designu firemní identity. S námi zvládne InDesign opravdu každý!

Navrhneme vlastní design novin a přiblížíme proces tisku jako takového. Těšit se můžete na obalový design, vizitky a firemní logo, které jsou jednou z podstat odvětví. V neposlední řadě se seznámíme i s návrhem hlavní obálky časopisu nebo knihy! Všechny tyto věci se naučíme v InDesignu krok po kroku od úplných začátků.

Naši šikovní lektoři jsou profesionálové, kteří vám vše bez problémů vysvětlí, mile a lidsky. V krásných ateliérech Draw Planet vám dokonce povíme i o tom, jak se v budoucnu tiskovou prací živit. Ponořte se do úžasného světa grafiky, který vás už nepustí!

Co si vzít s sebou? Budete potřebovat notebook a funkční verzi Adobe InDesign a Photoshop. Pokud vlastní notebook s programem nemáte, rádi Vám jej zapůjčíme v ateliérech. Stačí, když nám napíšete do přihlášky a my už se o to postaráme. Veškeré pomůcky na offline tvorbu Vám také poskytneme v ateliérech. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti!

Vše jednoduše a přehledně, s našimi lektory Adobe InDesign zvládne úplně každý!

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Pokud během kurzu něco zmeškáte a budete potřebovat lekce nahradit, jistě najdeme řešení a vhodný termín náhrad. Určitě o nic nepřijdete.

Přihláška a veškeré informace o termínech a hodinách kurzu jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Budeme Vám pomáhat s každým krokem
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Kurz má 12 lekcí + 1 bonusovou na konci kurzu
  • Každá lekce má 3 hodiny. Celkem 39 hodin skvělé výuky
  • Cena kurzu je 6900 Kč
  • V přepočtu jen 177 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Máme báječné prostředí a přátelské a profesionální lektory. Dorazte k nám, těšíme se!

Box_Mockups_3
indesign37
Opened_Top
Thick_Book_Mockup_OK_8
indesign1
DSC_0347
indesign30
Soft_Cover_Book_Mockup_02
DSC_0344
flyer mockup02

Lektoři

Kristyna B

Kristýna je novodobou superhrdinkou. Mnoho let vytváří přední reklamní kampaně. Z rukávu sype desítky kreativních strategií týdně, a ještě je dokáže sama ve studiu produkovat. Má za sebou nepřeberné množství úspěšných komerčních zakázek v grafice a grafickém designu. O své vědomosti se moc ráda podělí se všemi, co se chtějí rozvíjet v tvorbě. Vždy z ní čiší energie a moc jí záleží na tom, aby její studenti dělali v tvorbě pokroky. Její rozsáhlé zkušenosti z práce s desítkami klientů Vám pomohou pochopit současné grafické trendy. Naučí Vás, jak vytvářet opravdu skvělé a cool věci.

Alexey

Alexey je úžasný grafický designer, skvělý animátor a nesmírně pozitivní člověk. Překypuje skvělými nápady a inspiracemi a vždy se snaží najít individuální cestu ke každému studentovi. Současný grafický design bývá malinko neuchopitelný a konceptuální, na druhou stranu je třeba experimentovat a hledat nové cesty. Najít tu správnou rovnováhu nebývá vždy zcela jednoduché, avšak Alexeyovi se to velmi úspěšně daří. Je vystudovaný UTB grafik vizuální komunikace a primárně pracuje s vektorovou grafikou. V programech od Adobe dokáže pracovat i se zavřenýma očima.

Anastasia

Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafičkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a cestování. Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. . Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. V Draw Planet vyučuje počítačovou grafiku, ilustrátorství, kaligrafii a přípravu k talentovým zkouškám.

Lucie Z

Fotí, pracuje s módními designery, retušuje, navrhuje firemní identity, loga a mnoho a mnoho dalšího. Lucie je opravdu obdivuhodný člen našeho týmu! Má neuvěřitelné znalosti fotografie a práce s Photoshopem a Lightroomem. Stále se však zlepšuje a prohlubuje své znalosti. Na lekcích s Lucií se vždy dozvíte nové a inspirativní věci, které Vás nakopnou k vlastní tvorbě. Je velmi pečlivá a organizovaná, je ale i veselá, milá a dokáže improvizovat. Lucie Vám vždy se vším poradí. Nezáleží na tom, jestli jde o grafický design nebo fotografii. Ráda překročí i hranice programu, aby studenti vždy dostali přesně to, co konkrétně potřebují. Díky obrovským znalostem z praxe Vám vždy dá velmi praktické tipy, které Vám usnadní práci!

Alisa

Alisa sice skvěle kreslí a maluje, ale především se věnuje grafickému designu a ilustraci. Absolvovala grafickou školu a začala získávat zkušenosti jako grafik na volné noze. Neuvěřitelně se vypracovala a nyní pracuje v přední grafické agentuře. Z Alis vyzařuje úžasný klid a vstřícnost. Ke každému studentovi přistupuje velmi přátelsky a velmi rychle dokáže najít řešení k jakémukoli problému. Vždy Vám skvěle poradí se vším, ať už se jedná o kompozici, funkci nástrojů Adobe, nebo o zdroj inspirace. Jsme opravdu pyšní, že je naší lektorkou.

Marcela

Marcela je naším ilustrátorským mágem. Poté, co absolvovala obor Ilustrace na Západočeské Univerzitě, rozjel se její život naplno. Úspěšně připravovala studenty na umělecké přijímačky, vytvářela knižní ilustrace, založila vlastní nakladatelství a stihla i stáž v Římě. O jejích superschopnostech pozvednout náladu a namotivovat i úplného začátečníka se vypráví legendy. Je to všestranně nadaná umělkyně a skvělá osobnost.

Více o kurzu

Kurz tvorby grafiky propagačních materiálů nabízí ten nejlepší způsob, jak se naučit pracovat ve vynikajícím programu Adobe InDesign. Naši skvělí lektoři Vás trpělivě provedou tvorbou od úplných základů. Na úvod se seznámíme s programem Adobe InDesign, projdeme si nástroje a vysvětlíme si interface. Už na první lekci zvládneme jednoduchý leták pro kavárnu, řekneme si o typografii, a díky tomu zvládneme navrhnout plakát pro noční klub.

Kurz Adobe InDesign Vás naučí, jak tvořit krásné plakáty, brožury, reklamní prospekty a také jak navrhnout firemní identitu! Společně s lektorem vytvoříme vizitky, package design a probereme druhy tisku. Pustíme se také do návrhu obálky časopisu a naučíme se pop-up brožury!

Pokud jste hledali kurz Adobe InDesign v Praze nebo kurz tiskové grafiky Praha, našli jste ten pravý kurz pro začátečníky!Překvapí Vás, jak rychle zvládnete pevné základy InDesign a vytvoříte vlastní originální návrhy knihy, časopisu.  S námi v Draw Planet si kurz užijete a odnesete si velmi cenné informace, které se vám opravdu neztratí! Pojďte do toho s námi, začátečnický InDesign jsou tu pro vás:).

Program kurzu

1

1.Lekce
Úvod do počítačové grafiky.
Povíme si o teorii barevných modulů, vysvětlíme si použití nástrojů a interface programu.
Nástroje si natrénujeme na tvorbě jednoduchého letáku pro kavárnu.

2

2.Lekce
Pokročilá tvorba s textem. Tvorba plakátu pro noční klub
Řekneme si, co je to typografie a jak pracovat s textem. Společně s lektorem navrhneme stylový plakát pro noční klub.

3

3.Lekce
Návrh brožury pro business konferenci.
Povíme si o rozvržení dokumentu, šablonách, nastavení stránek a navrhneme design brožury.

4

4.Lekce
Design reklamního prospektu.
Společně s lektorem vytvoříme skvělý skládací reklamní prospekt.

5

5.Lekce
Tvorba firemní identity
Navrhneme báječnou firemní vizitku a obálku na dopis s jednoduchou stylizací.

6

6.Lekce
Package design.
Pustíme se do krásného návrhu etikety na láhev.

7

7.Lekce
Základy tisku a kreativní CV.
Popovídáme si o druzích tisku např. pro samolepky, malý ZIN, oboustránkový dárkový poukaz a vysvětlíme si jak připravit podklady. Ukážeme si, jak správně umístit své informace do CV, aby hned přitáhl pozornost.

8

8.Lekce
Kalendář.
Společně se naučíme práci s více stránkami, navrhneme kalendář. Zaměříme se na typy vazby a jejich styly typografie. Uděláme si krásnou stránku v kalendáři s narozeninami.

9

9.Lekce
Kniha.
Začneme práci na cestovním průvodci. Dozvíme se, jak uspořádat texty, obrázky, rubriky. Povíme si, jak se kniha vytváří a jak na vazby knih.

10

10.Lekce
Dokončujeme knihu.
Doděláme knihu - průvodce. Dodáme vkládací mapu a doladíme všechny potřebné detaily.

11

11.Lekce
Návrh obálky časopisu.
Vrhneme se na stylový design hlavní obálky časopisu.

12

12.Lekce
Pustíme se do designu a rozvržení časopisu. Vytvoříme šablony a ladíme finální detaily.

13

Doplňová
Dokončujeme časopis.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Adresa Draw Planet je Sokolovská 131/86, Praha 8, Karlín. Hned na zastávce Křižíkova (metro, tramvaj). Nacházíme se v budově Zirkon, ve 3. patře. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94